Czwartoligowcy wygrywają ligę!

W piątek 8 maja br. ostatni mecz sezonu rozegrała nasza druga drużyna notująca wyśmienity sezon czwartoligowy.

Podejmowaliśmy w nim lokalnego rywala jakim jest Enigma Białe Błota, który także zalicza bardzo dobry sezon, będąc podobnie jak my beniaminkiem ligi. Do szczęśliwego zakończenia sezonu potrzebowaliśmy w tym meczu co najmniej remisu.

Mecz rozpoczął się serią 3:1 w pierwszych grach pojedynczych (wygrane Sebastiana, Nataniela i Bartka, porażka Kamila). Dwa triumfy w grach deblowych pozwoliły odskoczyć na bezpieczne prowadzenie 5:1. W drugiej serii singli wygraną zanotował jedynie Nataniel i zrobiło się niebezpiecznie (6:4), jednak końcówka znów była skuteczna w wykonaniu naszych zawodników. Wygrane Cypriana oraz Nataniela (który ponownie zdobył komplet punktów) dały upragnioną wygraną 8:4, a w meczu punktowali: Nataniel Marjanek – 3, Sebastian Mędlewski, Bartek Maciejewski i Cyprian Piekutowski – po 1 oraz pary deblowe: Mędlewski – Marjanek i Maciejewski – Kamil Pater.

Wygrana pozwoliła naszej drużynie zakończyć sezon na pierwszym miejscu w tabeli i uzyskać upragniony awans do 3 ligi! Będąc beniaminkiem i drużyną złożona z (w większości bardzo młodych) wychowanków to nie lada sztuka.

Od września rozegraliśmy 16 spotkań ligowych, z których wygraliśmy 12, zremisowaliśmy 2 oraz 2 mecze przegraliśmy. Złożyło się to na zdobycie 26 punktów, przy bilansie małych pkt 119:70. Najwięcej punktów zdobył Sebastian Mędlewski – 35,5 pkt., drugim najskuteczniejszym zawodnikiem był Nataniel Marjanek 32,5 pkt. zaś trzecim Bartek Maciejewski 23,5 pkt. Dla UKS Top II punktowali ponadto: Kamil Pater – 15 pkt., Cyprian Piekutowski – 10 pkt., Paweł Bloch – 2 pkt.oraz Przemek Nowicki – 0,5 pkt. W jednym pojedynku wystąpił także Tomasz Maciejewski.

Całej drużynie składamy wielkie gratulacje i życzymy powodzenia przy już trzecioligowych stołach!

NOWOŚCI