Wygrana w pierwszym barażowym meczu w Czechowicach Dziedzicach

W sobotę 23 maja br. w odległych Czechowicach-Dziedzicach nasz pierwszy zespół rozpoczął barażowy dwumecz o pozostanie w 1 lidze z miejscowym MKS.

Gospodarze uplasowali się w ostatecznym rozrachunku na dziewiątym miejscu w tabeli grupy południowej, my zajęliśmy ósme miejsce w grupie północnej. Jako drużyna zajmująca wyższe miejsce po rundzie zasadniczej mieliśmy prawo wyboru gospodarza pierwszego meczu i zdecydowaliśmy iż na ten mecz udamy się na Śląsk a w Solcu zagramy rewanż.

Nie od dziś wiadomo, że baraże rządzą się swoimi prawami więc spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy. I taki ten mecz był. Już początek pokazał, że młoda drużyna MKS wspierana dopingiem kibiców tanio skóry nie sprzeda. Jan Mrugała pokonał 3:1 Adama Dudzicza a Przemek Walaszek dopiero w końcowej fazie meczu przełamał Mateusza Wiśniewskiego i wygrał 3:2. Następnie Kacper Głazowski pokonał Karola Kufla, lecz Mateusz Gawlas wygrał z Szymonem Seroką (oba mecze w 4 setach) i po pierwszej serii na tablicy widniał remis 2:2.

Gry deblowe były również bardzo zacięte i udało nam się wygrać jedną z nich. Para Dudzicz/Głazowski w pięciu setach wygrała z Mrugałą i Wiśniewskim. Niestety Walaszek i Seroka przegrali 1:3 z deblem Gawlas/Kufel i wynik meczu nadal był remisowy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po pojedynku Mrugały z Głazowskim (3:0), jednak finisz w naszym wykonaniu był mistrzowski. Swoje pojedynki (wszystkie w czterech setach) wygrali: Seroka z Wiśniewskim, Dudzicz z Kuflem oraz Walaszek z Gawlasem i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa 6:4.

W najbliższą sobotę (30 maja br.) czeka nas mecz rewanżowy. Jak ważny on będzie, nie trzeba nikomu przypominać. Początek o godzinie 14.00 tradycyjnie w sali SP1 (ul. Tartaczna 25), zapraszamy wszystkich!

 

NOWOŚCI