Zwycięstwo pierwszoligowców na koniec pierwszej rundy!

W drugi weekend grudnia 2023 r. tenisiści stołowi pierwszoligowego UKS Top Solec Kujawski rozegrali dwa mecze kończące pierwszą rundę sezonu 2023/2024.

W sobotę podejmowaliśmy w meczu 9 kolejki prowadzący w tabeli zespół Energa Manekin Toruń. Torunianie są spadkowiczem z Superligi i pewnie zmierzają do powrotu do tej klasy rozgrywkowej, stąd wydawali się faworytem pierwszoligowych derbów województwa kujawsko-pomorskiego.

Początek meczu był wyrównany, gdyż już w drugim singlu punkt dla naszego zespołu zdobył Patryk Jendrzejewski (3:2 z Dawidem Michną). Pozostałe trzy pojedynki nasi zawodnicy przegrali (Mateusz Ufnal – Tomasz Kotowski 0:3, Michał Majchrzak – Konrad Kulpa 1:3, Rafał Ordza – Grzegorz Adamiak 0:3) i goście prowadzili 3:1. Obie gry deblowe przegraliśmy w czterech setach i rywalom brakowało już tylko jednego punktu do wygranej.

W drugiej rundzie gier pojedynczych wyrównany pojedynek stoczył Ordza (2:3 z Michną), a w pozostałych meczach goście wygrywali wyraźnie, ostatecznie triumfując w całym spotkaniu 9:1.

Dzień później podejmowaliśmy KTS Nowy Dwór Mazowiecki. Był to mecz 8 kolejki, który pierwotnie miał się odbyć 2 grudnia. Pojedynek zapowiadał się pasjonująco, gdyż KTS jest jednym z naszych bezpośrednich konkurentów w walce o bezpieczne miejsce (co najmniej siódme) w ligowej tabeli. Przed meczem Prezes UKS Top Łukasz Czarczyński wręczył Pani Burmistrz Solca Kujawskiego Teresie Substyk „Koszulkę Kibica UKS Top” i przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności mecz się rozpoczął. Pierwsze seria gier pojedynczych była dla nas niemal perfekcyjna. Wyraźne zwycięstw odnieśli Patryk Jendrzejewski (3:0 z Przemysławem Sałacińskim), Michał Majchrzak (3:1 z Jackiem Mitasem) oraz Mateusz Ufnal (3:0 z Grzegorzem Janczewskim). W czwartym pojedynku Rafał Ordza uległ Danielowi Draczce i przed deblami prowadziliśmy 3:1. Gry podwójne również przebiegły po naszej myśli. Odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa (Ufnal/Jendrzejewski – Sałaciński/Janczewski 3:0 oraz Ordza/Majchrzak – Mitas/Draczka 3:1) i powiększyliśmy prowadzenie do 5:1.

Po chwili mogliśmy cieszyć się z wygranej, gdyż Majchrzak 3:0 rozprawił się z Draczką zdobywając dla nas szósty punkt. Goście jednak postanowili pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie i wygrali trzy ostatnie pojedynki (najbliżej triumfu był Ufnal w meczu z Sałacińskim). Ostatecznie UKS Top zwyciężył 6:4 odnosząc trzecią wygraną w sezonie (poprzednio 6:4 z Gorzovią Gorzów Wlkp. oraz 7:3 z Griffin’s Spin Szczecin). W połowie sezonu daje nam to siódme miejsce, które w rundzie rewanżowej spróbujemy co najmniej utrzymać. Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom, których doping jest nieoceniony. Zapraszamy na mecze rundy rewanżowej, której początek już w połowie stycznia.

NOWOŚCI