Zwycięski dwumecz barażowy o 1 ligę z Griffin’s Spin Szczecin!!!

Ostatni weekend maja 2023 roku kibice tenisistów stołowych UKS Top Solec Kujawski zapamiętają do końca życia.

W tym terminie odbył się bowiem barażowy dwumecz o awans do 1 ligi tenisa stołowego, w którym nasz klub jako mistrz 2 ligi grupy 2 (kujawsko-pomorsko / pomorskiej) zmierzył się z mistrzem 2 ligi grupy 1 (wielkopolsko / zachodniopomorskiej) Griffin’s Spin Szczecin.

Dzień przed meczem, w piątek udaliśmy się w daleką podróż do Szczecina gdzie popołudniu skorzystaliśmy z możliwości treningu w nowoczesnej hali Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych. Chcieliśmy poznać obiekt, w którym mieliśmy rozegrać pierwszy, jakże ważny, mecz barażu.

W sobotnie południe 27 maja 2023 r. rozpoczął się pojedynek numer jeden. Pierwsze mecze ułożyły się dla nas idealnie. Michał Majchrzak po przegraniu pierwszego seta wygrał kolejne trzy z Dawidem Kosińskim, Rafał Ordza obronił meczbola w czwartym secie i pokonał Kamila Kostyka 3:2, zaś Mateusz Ufnal (3:1 z Bartoszem Dobrowolańskim) i Patryk Jendrzejewski (3:0 z Arturem Lemieszką) pewnie dorzucili punkty. Prowadziliśmy zatem aż 4:0 i nastroje zaczynały być naprawdę optymistyczne. Waleczni i dobrze dysponowani gospodarze szybko je jednak ostudzili, gdyż wygrali obie gry deblowe (Dobrowolański/Kosiński – Ufnal/Jendrzejewski 3:2, Lemieszka/Kostyk – Majchrzak/Ordza 3:1). Zaznaczyć należy, iż porażka Michała i Rafała była ich pierwszą w sezonie, wcześniej wygrali bowiem wszystkie 20 pojedynków!

Przed drugimi singlami prowadziliśmy zatem 4:2 i właściwie zdarzyć się mogło wszystko. Na szczęście dla nas Ufnal i Jendrzejewski szybko podwyższyli prowadzenie (odpowiednio 3:0 z Kostykiem i 3:0 z Kosińskim) a Ordza znów obronił meczbola (tym razem w piątym secie pojedynku z Dobrowolańskim) co przy porażce Majchrzaka 1:3 z Lemieszką dało nam bardzo cenny triumf w meczu wyjazdowym 7:3! W tym miejscu dziękujemy grupce kibiców UKS Top, którzy wczesnym rankiem ruszyli w drogę do Szczecina i wspierali nas podczas meczu wspaniałym dopingiem.

Obie drużyny czekała podróż do Solca, gdzie w niedzielne południe 28 maja br. odbył się mecz rewanżowy. Zjawiła się na nim rekordowa ilość kibiców (w tym grupka kibiców Griffin’s Spin) z czego bardzo się cieszymy. Przed meczem odbyła się miła uroczystość wręczenia dwóm zasłużonym zawodnikom UKS Top specjalnych podziękowań. Jacek Wieczerzak i Dariusz Świder, którzy reprezentowali barwy UKS Top przez odpowiednio pięć i trzy sezony otrzymali pamiątkowe statuetki oraz albumy o Solcu Kujawskim.

Wiadomo było, że do upragnionego awansu wystarczą nam 4 wygrane pojedynki, wiedzieliśmy jednak, że łatwo nie będzie. Sam mecz rozpoczął się od dwóch pewnych wygranych Mateusza Ufnala i Patryka Jendrzejewskiego (po 3:0 z Dawidem Kosińskim i Kamilem Kostykiem). Wtedy po raz kolejny szczecinianie pokazali, że walczą do końca. Pięciosetowe wygrane Artura Lemieszki z Michałem Majchrzakiem oraz Bartosza Dobrowolańskiego z Rafałem Ordzą sprawiły iż na tablicy wyników pojawił się remis. Gry deblowe ponownie były bardzo zacięte, na szczęście tym razem jedną z nich wygraliśmy (Ordza/Majchrzak – Kosiński/Dobrowolański 3:1, Ufnal/Jednrzejewski – Kostyk/Lemieszka 1:3).
Wynik meczu brzmiał zatem 3:3 i tym momencie do zapewnienia awansu brakowało nam już tylko jednej wygranej. Kropkę nad i postawił Patryk Jendrzejewski pokonując Lemieszkę 3:0. Późniejsze wygrane Ufnala 3:0 z Dobrowolańskim i Majchrzaka 3:1 z Kostykiem oraz porażka Ordzy 1:3 z Kosińskim ustaliły wynik na 6:4 dla UKS Top.

Tym samym okazaliśmy się lepsi w dwumeczu i uzyskaliśmy historyczny awans do 1 ligi tenisa stołowego! Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają, kibicują i wierzą w drużynę. Początek nowego sezonu ligowego we wrześniu. Już teraz zapraszamy Kibiców na mecze, o których informować będziemy na bieżąco.

Końcowy bilans sezonu 2022/2023 UKS Top Solec Kujawski:
24 mecze = 23 zwycięstwa / 1 remis / 0 porażek, bilans małych punktów: 194:46.

Statystyki zawodników:
Gry pojedyncze:
Patryk Jendrzejewski 37 zwycięstw / 5 porażek = 88% wygranych, Mateusz Ufnal 41/7 = 85%, Rafał Ordza 37/11 = 77%, Michał Majchrzak 32/12 = 73%, Krzysztof Leszczyński 5/1 = 83%, Robert Dziamba 1/1 = 50%, Filip Strychalski 0/2 = 0%.

Gry deblowe:
Ordza/Majchrzak 21/1 = 95%, Ufnal/Jendrzejewski 16/5 = 76%, Ufnal/Leszczyński 2/0 = 100%, Ordza/Dziamba 1/0 = 100%, Ordza/Leszczyński 1/0 = 100%, Ufnal/Strychalski 0/1 = 0%.

NOWOŚCI