Występ Mateusza Ufnala w Indywidualnych Mistrzostwach Polski

W dniach 24-26 marca 2023 r. w Płocku odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów. Start w nich zagwarantowany miał zawodnik UKS Top Solec Kujawski Mateusz Ufnal, który zwyciężył w lutowych eliminacjach wojewódzkich do MP.

Nasz zawodnik w turnieju gry pojedynczej zmierzył się w piątek z utytułowanym Szymonem Malickim (AZS AWFiS Gdańsk), na co dzień występującym w Superlidze. Rywal udowodnił swoje większe doświadczenie i pokonał Mateusza 4:0 (w setach do 7,9,6,14). Tego samego dnia Mateusz w parze z Natalią Gajewską (Bronowianka Kraków) wystąpili w turnieju gry mieszanej. W pierwszej rundzie pokonali parę Aleksandra Guzik/Patryk Dziuba (Politechnika Rzeszów) 3:2 (-8,9,-9,11,3) zaś w drugiej ulegli rozstawionej w turnieju z numerem pierwszym parze Natalia Bajor (KTS Tarnobrzeg)/Marek Badowski Bogoria Grodzisk Maz.) 0:3 (-7,-9,-3).

Dzień później nasz zawodnik wystąpił w turnieju gry podwójnej. W parze z Adamem Doszem (Pogoń Lębork) stawili bardzo duży opór parze AZS AWFiS Gdańsk Szymon Mailcki/Tomasz Tomaszuk jednak ulegli 1:3 (6,-12,-6,-3). Najlepsze zatem miejsce – 17 Mateusz wywalczył w turnieju gry mieszanej. Niemniej dziękujemy za emocje, które nam dostarczył i rozsławił imię UKS Top Solec Kujawski w najważniejszym turnieju rangi ogólnopolskiej!

NOWOŚCI