Wyrównany mecz w Gdańsku

28 października w Gdańsku rozegrano mecz 5 kolejki pierwszej ligi tenisa stołowego, w którym mierzyliśmy się z Balta KS AZS AWFiS Gdańsk II. Lekkim faworytem spotkania wydawali się mający pięć punktów w dorobku gospodarze, my z kolei chcieliśmy iść za ciosem po niedawnej wygranej z Gorzovią.

Już pierwsza kolejka gier pojedynczych pozwoliła gospodarzom objąć prowadzenie. Dość wyraźnym wygranym Tomasza Tomaszuka z Mateuszem Ufnalem 3:1 oraz Kamila Dziadka z Rafałem Ordzą i Łukasza Kapronia z Alanem Wosiem (po 3:0) przeciwstawił się tylko Patryk Jendrzejewski pokonując Adama Dudzicza 3:1.

Bardzo niewiele brakowało a, podobnie jak w meczu z Gorzowem, wrócilibyśmy do gry dzięki deblom. Ordza i Michał Majchrzak 3:1 pokonali Dudzicza i Jakuba Krawczyka, zaś Woś i Jendrzejewski prowadzili 2:1 i 5:1 z parą Tomaszuk/Dziadek. Niestety ulegli rywalom w pięciu setach i przegrywaliśmy 2:4.
Druga kolejka gier pojedynczych była bardzo wyrównana, jednak podobnie jak w pierwsze, po naszej stronie punktował jedynie Jendrzejewski (3:2 z Dziadkiem). Pozostała nasza trójka solidarnie uległa 1:3 swoim rywalom (odpowiednio: Woś – Tomaszukowi, Majchrzak – Dudziczowi i Ufnal – Kaproniowi) i ostatecznie AZS II zwyciężył 7:3.

Brawa dla zawodników za walkę a dla grupy kibiców, która przyjechała na mecz z Solca – podziękowania. Kolejny mecz zagramy w Solcu 11 listopada br. o godz. 16.00 w hali OSiR, kiedy to podejmować będziemy prowadzący w tabeli KS Dekorglass Działdowo II. Już teraz zapraszamy Kibiców na to spotkanie!

NOWOŚCI