Wygrana z AZS pieczętuje zwycięstwo w lidze!

3 kwietnia 2023 r. w przedostatnim meczu bieżącego sezonu 2 ligi nasz zespół podejmował AZS AWFIS Balta III Gdańsk. Goście plasujący się na trzecim miejscu w tabeli to jedyna drużyna, która w bieżącym sezonie urwała nam punkt.

W styczniu zremisowaliśmy na wyjeździe 5:5, jednak tym razem liczyliśmy na wygraną, która gwarantowała nam już teraz zwycięstwo w lidze.

Nasi zawodnicy z animuszem rozpoczęli mecz, szybko obejmując prowadzenie 3:0 (Patryk Jendrzejewski – Igor Franc 3:0, Mateusz Ufnal – Maksymilian Alot 3:1, Michał Majchrzak – Piotr Ferenc 3:0), czwarty pojedynek był bardzo wyrównany, jednak zwyciężył w nim Rafał Ordza (3:2 z Tomaszem Filbrandtem) czym jeszcze powiększył wynik na 4:0

Gry deblowe ponownie nie zawiodły licznie zgromadzonej publiczności. Obserwowaliśmy w nich dużo efektownych wymian, a co ważniejsze oba pojedynki zakończyły się naszym triumfem i już po nich mogliśmy cieszyć się zwycięstwem (prowadziliśmy 6:0).

Druga kolejka gier pojedynczych to trzy wygrane zawodników UKS Top (Jendrzejewski – Ferenc 3:0, Ordza – Alot 3:0, Majchrzak – Frans 3:2) oraz jedno AZS (Ufnal – Filbrandt 2:3) i ostatecznie w meczu zwyciężyliśmy 9:1. Punkty dla naszych barw zdobyli: Patryk Jendrzejewski, Michał Majchrzak i Rafał Ordza – po 2,5 oraz Mateusz Ufnal 1,5 pkt.

Tym samym, pomimo, iż do rozegrana pozostał nam jeden mecz (11 IV w Toruniu z Maximus Broker) już wiemy iż zostaliśmy zwycięzcami II ligi grupy kujawsko-pomorsko / pomorskiej! To historyczny sukces soleckiej drużyny! Gratulacje dla całego zespołu! Po meczu w Toruniu, czeka nas ponad sześciotygodniowa przerwa i dwumecz o awans do 1 ligi ze zwycięzcą II ligi wielkopolsko / zachodniopomorskiej. Kto będzie w nim naszym rywalem, okaże się 6 maja br. Będziemy o tym informować na bieżąco.

NOWOŚCI