Wygrana w meczu na szczycie 2 ligi z Pogonią Mogilno!

W samo południe 26 marca 2023 r. drużyna UKS Top Solec Kujawski rozegrała być może najważniejszy mecz w swej ligowej historii.W spotkaniu rundy rewanżowej drugiej ligi podejmowaliśmy plasujący się bezpośrednio za nami, na drugim miejscu w tabeli zespół Pogoni Mogilno.

Rywale to bardzo dobry zespół, który w trzech ostatnich sezonach dwa razy wygrywał rozgrywki drugiej ligi, a jeden sezon spędził w lidze pierwszej. W bieżącym sezonie to właśnie nasze dwie drużyny (oraz AZS AWFiS Gdańsk) nadają ton rozgrywkom i walczą o awans. W lutowym meczu pierwszej rundy wygraliśmy w Mogilnie 6:4, jednak należy pamiętać, że przegrywaliśmy wtedy 2:4. Tym razem ustawienie było inne niż w rundzie pierwszej i już na początku meczu trafiliśmy na kilka super atrakcyjnych pojedynków.

Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze. Na stole pierwszym w pojedynku liderów Patryk Jendrzejewski pokonał 3:1 Rafała Utylskiego, zaś na stole drugim, będący świeżo po finałach Mistrzostw Polski, Mateusz Ufnal pomimo iż przegrywał 0:2, to pokonał Mateusza Woskowicza w pięciu setach. Chwilę później Michał Majchrzak 3:1 wygrał z Danielem Murawskim i wyprowadził nas na prowadzenie 3:0. To nie był jednak koniec emocji. Artem Hubenko 3:1 ograł Rafała Ordzę i przed grami deblowymi prowadziliśmy 3:1.

Deble ułożyły się identycznie jak w lutowym meczu, para Ordza/Majchrzak wygrała dosyć wyraźnie (3:1 z Woskowiczem i Murawskim), zaś Jendrzejewski i Ufnal po dramatycznej pięciosetowej walce ulegli 11:13 w secie piątym parze Utylski/Hubenko. Było zatem 4:2.

Po chwili Jendrzejewski pewnie pokonał Murawskiego 3:0, podwyższając nasze prowadzenie, jednak Pogoń ponownie zamierzała się podnieść. Najpierw Hubenko pomimo iż przegrał dwa pierwsze sety, pokonał Ufnala 3:2 na stole drugim, zaś Utylski na stole pierwszym wygrał 3:0 z Majchrzakiem i nasze prowadzenie zmalało do wyniku 5:4. Na szczęście w ostatnim meczu przy dopingu niemal 40-osobowej publiczności Rafał Ordza po pasjonującym pojedynku pokonał 3:1 Mateusza Woskowicza czym zapewnił nam zwycięstwo 6:4!

Ostatecznie punkty dla UKS Top zdobyli: Patryk Jendrzejewski – 2, Michał Majchrzak, Mateusz Ufnal i Rafał Ordza – po 1 oraz debel Ordza/Majchrzak.

Po tym zwycięstwie nasza sytuacja w tabeli jest dobra. Czekają nas jeszcze dwa mecze – 3.04 w Solcu z AZS AWFiS III Gdańsk oraz 11.04 w Toruniu z zespołem Maximus Broker. Jeśli zdobędziemy w nich co najmniej 2 punkty, zostaniemy zwycięzcami ligi. A właśnie zwycięzcę czeka jeszcze barażowy dwumecz (na przełomie maja i czerwca) w z najlepszą drużyną 2 ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, którego stawką jest awans do pierwszej ligi. Trzymajmy kciuki za UKS Top Solec!

NOWOŚCI