Trzy wygrane i jedna porażka na początek rundy rewanżowej

W drugi weekend stycznia 2024 r. trzy spośród czterech naszych drużyn zainaugurowały rundę rewanżową, wszystkie meczami wyjazdowymi.

W sobotni poranek w Laskowicach zagrali nasi najmłodsi czyli UKS Top IV występujący w Lidze Młodzieżowej. W pojedynku z Kusym byliśmy faworytami, co potwierdziło się od początku spotkania. Zawody przebiegały pod nasze dyktando i wygraliśmy 17:1. Cieszy równa gra wszystkich a na szczególne brawa zasłużył Kacper Dziedzic, który po raz pierwszy zagrał cały mecz. Na dorobek punktowy drużyny zapracowali: Wiktoria Tołysz, Maria Klepacz oraz Cyprian Piekutowski – po 4,5 pkt. oraz Kacper Dziedzic – 3,5 pkt. Kolejny mecz zagramy w Chełmnie.

Niemal równolegle w Złotorii swoje mecze rozgrywała trzecia drużyna UKS Top występująca w rozgrywkach 6 ligi. Zagraliśmy tego dnia z obydwoma zespołami gospodarzy mecze 12 i 15 kolejki. Jako pierwszy odbył się mecz z KTS I (zajmującym 3 miejsce w tabeli), który we wrześniu pokonał naszą drużynę aż 8:0. Tym razem wzmocniliśmy skład dwoma doświadczonymi zawodnikami, a i nasza młodzież pokazała że czyni stałe postępy i po dramatycznym meczu wygraliśmy 8:6! Łupem punktowym dla UKS Top III podzielili się: Sebastian Mędlewski – 3, Przemysław Nowicki – 2, Nataniel Marjanek i Nikodem Waldowski – po 1 oraz debel: Mędlewski/Marjanek.

Chwilę później zmierzyliśmy się z KTS 2. Tu również szukaliśmy rewanżu za wysoką porażkę jesienią (2:8) i tu również rewanż się udał! Triumfowaliśmy pewnie 8:3 a tym razem punktowali: Nataniel Marjanek – 3, Sebastian Mędlewski – 2, Przemysław Nowicki i Nikodem Waldowski – po 1 oraz debel Mędlewski/Nowicki. Kolejny mecz UKS Top III rozegra w Solcu podejmując liderujący zespół z Pruszcza.

Trzy dni później meczem w Gniewkowie rundę rewanżową rozpoczęła nasza druga drużyna. W meczu z wiceliderującym Sokołem nasi zawodnicy nie byli faworytem, co potwierdził wynik – gospodarze wygrali 8:5. Punkty dla UKS Top II zdobyli: Filip Strychalski – 3 oraz Mikołaj Bleja i Stanisław Kaczan – po 1. Następny mecz nasza drużyna zagra w Grucie.

NOWOŚCI