Trzy ważne wygrane w trzy dni drugoligowców!

W dniach 17-19 marca 2023. nasi drugoligowcy rozegrali niespotykany maraton trzech spotkań z rzędu! W piątkowy wieczór gościliśmy w Gdańsku na meczu z groźnym MRKS. W Solcu wygraliśmy z nimi 7:3 jednak zakładaliśmy, że tym razem mecz będzie jeszcze bardziej wyrównany.

Obawy nasze jednak się nie sprawdziły i wygraliśmy bardzo zdecydowanie 9:1. Jedyną porażkę poniósł Patryk Jendrzejewski, który uległ liderowi MRKS Mateuszowi Dykowskiemu 2:3, choć prowadził 2:0. Punkty dla UKS Top w tym meczu zdobyli: Michał Majchrzak, Mateusz Ufnal i Rafał Ordza – po 2, Patryk Jendrzejewski – 1 oraz deble: Ordza/Majchrzak i Ufnal/Jendrzejewski.

Już kilkanaście godzin później na sali w Solcu podejmowaliśmy Remus Kościerzyna. Z tym zespołem jesienią wygraliśmy 8:2 i raczej zdawaliśmy się zdecydowanym faworytem. W spotkaniu tym nie mógł zagrać Michał Majchrzak, który rano wyjechał na jeden dzień do Wrocławia na półfinały Akademickich Mistrzostw Polski i musiał zastąpić go debiutant Robert Dziamba. Spisał się on bardzo poprawnie dorzucając jeden wygrany singiel i debel a pozostali nasi zawodnicy odnieśli komplet zwycięstw. To zaowocowało wysoką wygraną 9:1. Punkty dla UKS Top zdobyli: Mateusz Ufnal, Patryk Jendrzejewski i Rafał Ordza – po 2, Robert Dziamba – 1 oraz deble: Ordza/Dziamba i Ufnal/Jendrzejewski.

Ostatnim akcentem czteromeczowego maratonu (15.03 graliśmy jeszcze na wyjeździe z Tęcza Nowa Wieś Lęborska) był mecz w Chełmnie z LUKS. Obawialiśmy się go, choć wierzyliśmy w podtrzymanie dobrej passy. Pierwsza kolejka gier pojedynczych ułożyła się dla nas bardzo dobrze, wygraliśmy w niej bowiem aż trzy pojedynki (Majchrzak – Makowski 3:0, Ufnal – Kurdyn 3:0, Jendrzejewski – Gronowski 3:1 i Ordza – Dzikowski 1:3). Wynik poprawiliśmy dwoma zwycięstwami w grach podwójnych i prowadziliśmy aż 5:1. Nie zakładaliśmy, że LUKS w tym momencie się podda i tak tez się stało. Dwie pierwsze gry drugiej serii singli wygrali gospodarze – Dzikowski – Jendrzejewski 3:1, Makowski – Ufnal 3:2 (pomimo stanu 0:2 i 3:6). Na szczęście w kończących mecz grach Majchrzak wygrał z Kurdynem 3:0 i pomimo porażko Ordzy z Gronowskim 1:3 triumfowaliśmy na bardzo trudnym terenie 6:4! Łupem punktowym w tym meczu podzielili się: Michał Majchrzak – 2, Patryk Jendrzejewski i Mateusz Ufnal – po 1, oraz deble: Ordza/Majchrzak i Ufnal/Jendrzejewski.

Zespół nasz dokonał zatem nie lada sztuki – w ciągu pięciu dni wygraliśmy cztery mecze i umocniliśmy się na pozycji lidera. Teraz czekają nas trzy mecze – już w najbliższą niedzielę 26 marca o 12.00 podejmujemy wicelidera – Pogoń Mogilno w arcyważnym spotkaniu. Kolejne mecze zagramy w Solcu z AZS II Gdańsk (3 kwietnia) oraz w Toruniu z Maximus Broker (11 kwietnia). Jeśli uda nam się utrzymać prowadzenie w tabeli i wygrać ligę, wtedy czeka nas baraż ze zwycięzcą 2 ligi wielkopolsko – zachodniopomorskiej na przełomie maja i czerwca br.

NOWOŚCI