Remis ze Szczecinem w 16 kolejce 1 ligi

6 kwietnia ostatni „domowy” mecz w sezonie zasadniczym 1 ligi rozegrała pierwsze drużyna UKS Top.

Podejmowaliśmy w nim zespół, nad którym barażowe zwycięstwo pozwoliło nam awansować rok temu na zaplecze Superligi czyli Griffin’s Spin Szczecin. Goście później po przegranym barażu wykupili miejsce w 1 lidze i ostatecznie w tym sezonie znów rywalizujemy razem. W pierwszej rundzie w Szczecinie wygraliśmy 7:3, tym razem również potrzebowaliśmy kompletu punktów walcząc o wyższe rozstawienie przed meczami barażowymi (na bezpiecznie miejsce 7 nie mamy już szans, celujemy teraz w obronę miejsca 8). Początek meczu nie zapowiadał problemów, gdyż Michał Majchrzak pokonał Kamila Kiljanka 3:0 a Patryk Jendrzejewski prowadził z Dawidem Kosińskim 2:0. Od tego momentu jednak nastąpił niekorzystny zwrot akcji. Jendrzejewski uległ w pięciu setach, Rafał Ordza przegrał z Arturem Lemieszką 2:3 a Mateusz Ufnal z Bartoszem Dobrowolańskim także 2:3…

Deble ułożyły się remisowo. Majrzak i Ordza pokonali Kiljanka i Lemieszkę 3:0, zaś Ufnal i Jendrzejewski ulegli Dobrowolańskiemu i Kosińskiemu 1:3.  i przed drugimi singlami przegrywaliśmy 2:4. Po wygranej Jendrzejewskiego nad Dobrowolańskim 3:0 i porażce Majchrzaka z Lemieszką 1:3 mogliśmy już tylko liczyć na remis (wynik brzmiał 3:5). Na szczęście dwie ostatnie gry padły naszym łupem (Ufnal – Kosiński 3:0, Ordza – Kiljanek 3:1) i ostatecznie mecz zakończył się remisem 5:5.

Przed nami teraz dwa ostatnie mecze wyjazdowe – w Nowym Dworze Mazowieckim (13.04) oraz Toruniu.

Cała fotogaleria z meczu autorstwa Maksymiliana Stojke pod adresem:

https://drive.google.com/drive/folders/1Qd7bJwD6p4zZHvLWsn0u0_qKB_AWZE63

 

NOWOŚCI