Remis z Gdańskiem w 14 kolejce 1 ligi

Drugi z rzędu remis we własnej sali wywalczyli pierwszoligowi tenisiści stołowi UKS Top.Tym razem 2 marca br. podejmowaliśmy Balta KS AZS AWFiS II Gdańsk. Chcieliśmy to spotkanie wygrać, gdyż to dawało nam szanse na polepszenie ósmej lokaty, którą zajmujemy w tabeli. Jesienią przegraliśmy w Gdańsku 3:7. Tym razem pierwsza kolejka gier singlowych ułożyła się remisowo. Po stronie gdańszczan triumfowali Łukasz Kaproń (3:1 z Patrykiem Jendrzejewskim) oraz Kamil Dziadek (3:1 z Rafałem Ordzą). Punkty dla UKS Top zdobyli z kolei: Alan Woś (3:2 z Łukaszem Nadolskim) oraz Mateusz Ufnal (3:1 z Adamem Dudziczem).

Gry deblowe, które wyraźnie zawodzą w drugiej rundzie bieżącego sezonu, niestety wygrali goście. Para Woś/Jendrzejewski uległa deblowi Dudzicz/Jakub Krawczyk 1:3, zaś Ordza/Michał Majchrzak przegrali z duetem Kaproń/Dziadek 2:3. Przegrywaliśmy zatem 2:4.

Dość szybko okazało się, że tego meczu nie wygramy, bowiem w pierwszych pojedynkach drugiej serii singli, co prawda Jendrzejewski wygrał z Dudziczem 3:1, jednak  Woś uległ Dziadkowi 0:3. Na szczęście dwie ostatnie gry padły naszym łupem. Mateusz Ufnal pokonał Kamila Kostyka 3:0, zaś Michał Majchrzak – Jakuba Krawczyka 3:1 i ostatecznie drużyny podzieliły się punktami po remisie 5:5.

Wynik ten nie jest szczytem naszych marzeń, jednak lepszy jeden punkt niż zero. Kolejny mecz rozegramy w Działdowie 16 marca br.

 

NOWOŚCI