Rajd z okazji Światowego Dnia bez Samochodu

22 września 2023 roku, Uczniowski Klub Sportowy „Top” zorganizował czwarty Solecki Rajd Rowerowy z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu. Impreza, którą patronatem otoczyło Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, przyniosła wiele radości i promowała ekologiczny środek transportu jakim jest rower. Jednocześnie była podsumowaniem Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który corocznie przypada na dni 16-22 września.

Uczestnicy rajdu podczas pokonywania 10-kilometrowego dystansu, który wiódł ścieżkami rowerowymi w naszym mieście, mieli okazję cieszyć się piękną pogodą. Całe wydarzenie było bezpiecznie pilotowane przez radiowóz policji oraz osoby z zaprzyjaźnionego Klubu Turystów Rowerowych ?Torpedo? Solec Kujawski, które posiadają uprawnienia do kierowania ruchem. Zapewniło to uczestnikom komfort i bezpieczeństwo podczas trasy. W Rajdzie udział wzięli nie tylko miłośnicy kolarstwa, ale również osoby lubiące po prostu aktywny wypoczynek. Licznie reprezentowani byli jak zawsze uczniowie i nauczyciele miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Dzięki wsparciu Starostwa każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci bidonu, co było miłym gestem i pamiątką z wydarzenia. Rajd z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu w Solcu Kujawskim okazał się udaną inicjatywą, która nie tylko promowała ekologiczny transport, ale także jednoczyła społeczność lokalną w duchu aktywności fizycznej i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Do zobaczenia na kolejnych edycjach.

NOWOŚCI