Porażka w Toruniu na zakończenie sezonu zasadniczego 1 ligi

20 kwietnia 2024 r. w Toruniu rozegraliśmy ostatni mecz sezonu zasadniczego. Naszym przeciwnikiem był zdecydowanie prowadzący w tabeli Energa Manekin.

Do meczu przystąpiliśmy w dość eksperymentalnym składzie, a ligowy debiut zaliczył grający Prezes klubu – Łukasz Czarczyński. Spotkanie przebiegało pod dyktando torunian, jednak nasi zawodnicy wykorzystali swoje szanse i zdobyli dwa punkty. Rafał Ordza w pierwszej kolejce gier pojedynczych pokonał Kacpra Szurleja 3:2, zaś debel Ordza/Michał Majchrzak pokonał parę Szurlej/Grzegorz Adamiak 3:1.

Pozostałe wyniki pojedynków: Konrad Kulpa – Michał Majchrzak 3:0, Grzegorz Adamiak – Łukasz Czarczyński 3:0, Tomasz Kotowski – Mateusz Ufnal 3:0, Kulpa/Kotowski – Ufnal/Czarczyński 3:0, Kulpa – Ufnal 3:0, Adamiak – Ordza 3:2, Szurlej – Czarczyński 3:0, Kotowski – Majchrzak 3:0.

Finalnie mecz zakończył się wygraną Energi Manekina 8:2. Torunianie z dorobkiem 35 punktów wygrali rundę zasadniczą i w barażowym dwumeczu o Superligę zmierzą się z drugą drużyną grupy południowej. Naszych zawodników czeka natomiast baraż o utrzymanie z ósmą drużyną z południa. Mecze zaplanowano na 18 maja i 8 czerwca br., o ewentualnych zmianach terminów będziemy informować.

 

NOWOŚCI