Porażka w pierwszym meczu barażowym

18 maja 2024 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim odbył się pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w 1 lidze tenisa stołowego, w którym UKS Top Solec Kujawski podejmował GMKS Strzelec Frysztak.

Solecczanie sezon zasadniczy zakończyli na 9 miejscu w grupie północnej, rywale zaś na 8 w grupie południowej. O pozostaniu w gronie pierwszoligowców zadecyduje dwumecz, którego pierwsza odsłona rozegrana została w Solcu.

Początek meczu zapowiadał, iż pojedynek będzie bardzo zacięty. W pierwszych grach Patryk Jendrzejewski pokonał 3:0 Marcina Balcerzaka, zaś Alan Woś uległ Karolowi Wiśniewskiemu 1:3. Następnie Michał Majchrzak uległ 0:3 Mateuszowi Gołebiowskiemu, lecz Mateusz Ufnal pokonał Piotra Chłodnickiego 3:1 i na tablicy wyników widniał remis 2:2.

Gry deblowe niestety nie przyniosły punktów zawodnikom UKS Top. Para Ufnal/Jendrzejewski uległa 0:3 deblowi Chłodnicki/Wiśniewski, zaś Majchrzak i Rafał Ordza po bardzo zaciętym boku przegrali 1:3 z deblem Gołębiowski/Krzysztof Niemiec.

Co gorsza również wszystkie cztery pozostałe gry pojedyncze wygrali będący na fali zawodnicy z Frysztaka (Woś – Chłodnicki 0:3, Jendrzejewski – Gołębiowski 2:3, Ufnal – Wiśniewski 1:3, Majchrzak – Niemiec 1:3) i ostatecznie triumfowali zdecydowanie 8:2. Tak wysoka porażka boli, przy odrobinie szczęścia mogła być zdecydowanie niższa. Rewanż 8 czerwca w dalekim (oddalonym o 600 km od Solca) Frysztaku.

Fotorelacja Fabiana Popielewskiego z meczu (dostępna do 18.06.2024): FOTO

 

NOWOŚCI