Porażka w pierwszym meczu 1 ligi przed własną publicznością

16 września 2023 r. tenisiści stołowi UKS Top Solec Kujawski rozegrali pierwszy w historii klubu mecz 1 ligi tenisa stołowego na własnych stołach w Solcu Kujawskim. Był to pojedynek drugiej kolejki (w pierwszej przegraliśmy w Zielonej Górze z ZKS 2:8), zmierzyliśmy się w nim z Energą Morliny Ostróda.

Goście należą do ścisłego grona najlepszych drużyn rozgrywek i byli zdecydowanym faworytem tego meczu. Na domiar złego wystąpiliśmy osłabieni brakiem leczącego uraz Patryka Jendrzejewskiego.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość wręczenia naszym zawodnikom przez głównego sponsora drużyny firmę Hubix upominków upamiętniających wywalczony w maju awans do 1 ligi. Z kolei przedstawiciele firm wspierających pierwszą drużynę UKS Top w nowym sezonie (Hubix, Autos, Łabejsza Poduszki oraz Tessa Dom) otrzymali koszulki meczowe UKS Top, w jakich zagramy w bieżących rozgrywkach.

Mecz zaczął się dla nas dobrze, gdyż od dwóch pasjonujących pojedynków naszych defensorów. Na stole pierwszym Mateusz Ufnal po bardzo dobrej grze pokonał Kubę Kwapisia 3:1, zaś na stole drugim Michał Majchrzak uległ po zaciętym meczu Michałowi Małachowskiemu również w czterech setach. Następne pojedynki niestety nie były już tak wyrównane i goście wyraźnie w nich dominowali. Krzysztof Leszczyński przegrał z Kacprem Petasiem 1:3 a Rafał Ordza 0:3 z Łukaszem Sokołowskim i goście odskoczyli na 3:1.

Gry deblowe to także wyraźne wygrane podopiecznych trenera Tomasza Sposoba: Ufnal/Leszczyński ulegli parze Kwapiś/Petaś, zaś Ordza/Majchrzak deblowi Małachowski/Sokołowski. Oba pojedynki goście wygrali po 3:0 w setach.

Niestety przegraliśmy również cztery pojedynki drugiej serii gier pojedynczych i ostatecznie Energa Morliny odniosła zdecydowane zwycięstwo 9:1.

Początek sezonu nie zachwyca, jednak spodziewaliśmy się tego. Jako beniaminek rozpoczynamy sezon meczami z ubiegłoroczną czołówką i o korzystne wyniki jest ciężko. Oby kolejne mecze były dla nas bardziej udane. Następny pojedynek 7 października w Karnieszewicach z KS Darz Bór. Natomiast kolejny mecz w Solcu – 14 października, kiedy to podejmiemy Gorzovię Gorzów Wielkopolski. Więcej szczegółów wkrótce, jednak już teraz zapraszamy Kibiców.

NOWOŚCI