Porażka w ostatnim meczu Ligi Młodzieżowej, jednak sezon rewelacyjny

6 maja 2023 r. najmłodsza drużyna UKS Top występująca w Lidze Młodzieżowej (występują w niej zawodnicy do 14 roku życia) rozegrała ostatni mecz jakże udanego dla siebie sezonu 2022/2023.

Tym razem udaliśmy się do Chełmna na mecz z zespołem LUKS, który prowadził w ligowej tabeli. My niemal cały sezon spędziliśmy na fotelu wicelidera, więc był to niejako mecz na szczycie. W pierwszej rundzie rozgrywek, w grudniu, ulegliśmy rywalom w Solcu 4:14. Tym razem powalczyliśmy trochę bardziej, ulegliśmy co prawda 5:13, jednak np. cztery pojedynki przegraliśmy w stosunku 2:3, więc wynik mógł być jeszcze bardziej zbliżony do remisu. Co cieszy, zespoły stworzyły zacięte i efektowne widowisko. Punkty dla UKS Top w tym meczu zdobyli: Marysia Klepacz, Nataniel Marjanek i Bartek Maciejewski – po 1 oraz deble: Klepacz/Maciejewski i Marjanek/Cyprian Piekutowski.

Podsumowując zaś cały sezon, był on w wykonaniu naszej drużyny wyśmienity. W 18 meczach odnieśliśmy aż 16 zwycięstw i ponieśliśmy tylko 2 porażki (obie właśnie z LUKS Chełmno, który wygrał rozgrywki). Bilans małych punktów to: 233:91. Finalnie dało nam to najwyższe w historii naszego klubu drugie miejsce.
W drużynie zagrało sześc osób. Ich bilans przedstawia się następująco:

Bartek Maciejewski 48 wygranych / 8 porażek = 86% zwycięstw, Nataniel Marjanek 49/11 = 82%, Maria Klepacz 44/14 = 76%, Cyprian Piekutowski 36/20 = 64%, Oskar Olędzki 20/24 = 45% oraz Wiktoria Tołysz 6/8 = 43%.

Wśród par deblowych (zagraliśmy w 13 różnych zestawieniach) najwięcej zwycięstw odnotowały pary: Klepacz/Maciejewski – 6, Marjanek/Piekutowski i Marjanek/Olędzki – po 5 wygranych pojedynków. Ogólnie deble UKS Top wygrały 30 spośród 36 pojedynków.
Naszym najmłodszym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnym sezonie!

NOWOŚCI