Porażka pierwszej drużyny w Nowym Dworze Mazowieckim

13 kwietnia 2024 r. nasz pierwszy zespół rozegrał wyjazdowy mecz przedostatniej kolejki bieżącego sezonu 1 ligi.

Udaliśmy się nań do Nowego Dworu Mazowieckiego a rywalem był miejscowy KTS. Właśnie pomiędzy naszymi zespołami toczy się walka o rozstawienie przed meczami barażowymi o utrzymanie w lidze. Niemal cały sezon spędziliśmy na miejscach 7-8, jednak wiedzieliśmy że ewentualna porażka w Nowym Dworze właściwie skarze nas na miejsce 9.

Mecz rozpoczęły porażka Mateusza Ufnala z Grzegorzem Janczewskim 0:3 i wygrana Rafała Ordzy po pięciosetowym, dramatycznym meczu z Janem Olkiem. Następne dwa punkty zdobyli gospodarze – Przemysław Sałaciński – Patryk Jendrzejewski 3:1, Jacek Mitas – Michał Majchrzak 3:0. Sytuacja stała się bardzo ciężka, jednak nasz zespół przypuścił szturm w grach deblowych. Wygraliśmy obie i wróciliśmy do gry! Ufnal / Jendrzejewski pokonali parę Sałaciński / Janczewski 3:0, zaś Ordza / Majchrzak wygrali z deblem Olek / Mitas 3:2. Wynik meczu brzmiał zatem 3:3.

Druga runda gier pojedynczych to wygrana Janczewskiego z Jendrzejewskim 3:1 oraz zwycięstwo Majchrzaka z Olkiem 3:1 i przed dwoma ostatnimi singlami był remis. Niestety te gry wygrali zawodnicy KTS: Sałaciński – Ufnal 3:0, Mitas – Ordza 3:1 i ostatecznie to oni triumfowali 6:4.

Porażka skazuje nas niestety na 9 miejsce i trafienie na 8 zespół grupy południowej 1 ligi w dwumeczu barażowym. Nowodworzanie zaś rywalizować będą z dziewiątą drużyną grupy południowej. W rundzie zasadniczej do rozegrania pozostał nam już tylko jeden mecz – 20 kwietnia br. zagramy w Toruniu. Natomiast baraże o pozostanie w 1 lidze odbędą się w terminach 18 maja i 8 czerwca br.

 

NOWOŚCI