Pierwsze WTK seniorów oraz młodzików

2 i 3 września br. zawodnicy UKS Top zainaugurowali występy w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych. W sobotę seniorzy zagrali w Grudziądzu, zagrało 32 zawodników.

Ten dzień był wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy w historii w finale WTK zagrało dwóch zawodników UKS Top – Mateusz Ufnal oraz Michał Majchrzak. Obaj do finału szli jak burza, a w finałowym bratobójczym pojedynku lepszy okazał się Mateusz, który wygrał turniej i tym samym wywalczył awans do pierwszego w sezonie Grand Prix Polski seniorów, które w dniach 22-24.09 odbędzie się w Gliwicach. To zapewne dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem ligowym. Gratulacje!

Dzień później na tej sali rywalizowali młodzicy. Spośród naszej trójki najlepsze miejsce wywalczyła Wiktoria Tołysz, która była 11. Oskar Olędzki zajął miejsce 13, zaś Lena Mazurek była 17. Wystartowało 26 dziewcząt oraz 23 chłopców. Teraz przed nami pierwsze WTK juniorów – 10.09 w Sępólnie Krajeńskim oraz kadetów 17.09 w Toruniu.

NOWOŚCI