Ostatni mecz sezonu zasadniczego 2 ligi wygrany w Toruniu

We wtorek 11 kwietnia 2023 r. udaliśmy się do Torunia aby rozegrać ostatni mecz sezonu zasadniczego 2 ligi. Podejmował nas Maximus Broker. Obie drużyny wystąpiły osłabione (my brakiem Patryka Jendrzejewskiego a gospodarze brakiem Michała Krzyżanowskiego).

W pierwszej serii gier pojedynczych zdobyliśmy trzy punkty (wygrane po 3:0 Michała Majchrzaka z Sebastianem Kućmierowskim, Rafała Ordzy z Remigiuszem Breńskim oraz Mateusza Ufnala z Aleksandrem Cichockim), zaś gospodarze jeden (wygrana 3:2 Grzegorza Pietryki nad debiutującym w tym sezonie na drugoligowym szczeblu Filipem Strychalskim).

Deble ułożyły się remisowo (3:0 pary Ordza/Majchrzak oraz 3:2 Cichockiego i Kućmierowskiego) i prowadziliśmy w meczu 4:2.

Druga seria gier pojedynczych rozpoczęła się od wyrównanych pojedynków Ordza – Kacper Marchlewski oraz Ufnal – Pietryka, jednak oba zakończyły się naszymi wygranymi i zwycięstwo mieliśmy zapewnione. Dwa kończące mecze to wygrane Majchrzaka z Breńskim i Cichockiego ze Strychalskim, co ostatecznie złożyło się na triumf UKS Top 7:3. Dorobkiem punktowym dla naszego zespołu podzielili się: Rafał Ordza, Michał Majchrzak oraz Mateusz Ufnal – po 2 pkt. oraz debel Ordza/Majchrzak – 1.

Kończymy zatem sezon zasadniczy jako mistrzowie 2 ligi kujawsko-pomorsko/pomorskiej z dorobkiem aż 43 punktów (21 zwycięstw i 1 remis) i bilansem małych punktów 181:39. Statystyki zawodników przedstawiają się następująco:

Gry pojedyncze:
Patryk Jendrzejewski 33 zwycięstw / 5 porażek = 87% wygranych, Mateusz Ufnal 37/7 = 84%, Rafał Ordza 35/9 = 80%, Michał Majchrzak 30/10 = 75%, Krzysztof Leszczyński 5/1 = 83%, Robert Dziamba 1/1 = 50%, Filip Strychalski 0/2 = 0%.

Gry deblowe:
Ordza/Majchrzak 20/0= 100%, Ufnal/Jendrzejewski 16/3 = 84%, Ufnal/Leszczyński 2/0 = 100%, Ordza/Dziamba 1/0 = 100%, Ordza/Leszczyński 1/0 = 100%, Ufnal/Strychalski 0/1 = 0%.

Czekamy teraz na wyłonienie mistrza 2 ligi wielkopolsko/zachodniopomorskiej, z którym na przełomie maja i czerwca zmierzymy się w, historycznym dla nas, barażowym dwumeczu o awans do 1 ligi! O terminach będziemy informować na bieżąco.

NOWOŚCI