Ogólnopolski turniej tenisa stołowego za nami!

15 października 2023 r. w kompleksie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego. Jego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Top” w Solcu Kujawskim a zadanie dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Mikro Granty”.

124 zawodniczek i zawodników zagrało w dziesięciu kategoriach – od skrzatów do juniorów z podziałem na dziewczęta oraz chłopców. System rozgrywek dostosowany był do ilości zgłoszeń w poszczególnych kategoriach. Rozegrano dziesiątki emocjonujących spotkań, które stały na naprawdę wysokim poziomie.
Po zakończonych rywalizacjach kategorii młodszych (skrzaty, żacy i młodzicy) oraz kategorii starszych (kadeci i juniorzy) odbyły się dekoracje. Czołowe trójki otrzymały medale, puchary oraz dyplomy a także nagrody rzeczowe (nagrody ufundowała firma Autos). Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami oraz mieli zapewnione wyżywienie.

Cieszymy się, iż po raz kolejny turnieje tenisa stołowego organizowane w Solcu Kujawskim mają tak wyśmienitą frekwencję i że, miejmy nadzieję, wszyscy uczestnicy są zadowoleni. Zapraszamy na kolejne organizowane przez nas imprezy. Poniżej dokładne wyniki wszystkich kategorii.

Turniej indywidualny skrzatek (rocznik 2015 i młodsze) – startowało 10 zawodniczek:
1. Dominika Czarnecka (Dekroglass Działdowo)
2. Lilianna Rydlewska (BOSiR ULKS Barcin)
3. Nina Nowicka (BOSiR ULKS Barcin)
4. Lena Kościółek (Optimum Lubasz)
5. Amelia Jaskot (Baszta Żnin) i Lena Liepelt (BOSiR ULKS Barcin)
7. Gabriela Kuczyńska (niestowarzyszona) i Lilianna Rodowska (Gamaja Rogoźno)
9. Alicja Kucińska (LZS Jastrzębie) i Hanna Mrotek (Krajna Złotów)

Turniej indywidualny skrzatów (rocznik 2015 i młodsi) – 4 zawodników:
1. Witold Cymerski (Energa KTS Toruń))
2. Stanisław Jendryczka (LUKS Chełmno)
3. Kamil Błaszkiewicz (Nowa Era Toruń)
4. Gabriel Krajewski (Optimum Lubasz)

Turniej indywidualny żaczek (roczniki 2013 – 2014) – 16 zawodniczek:
1. Nadia Lasota (Gwiazda Bydgoszcz)
2. Anelia Jabłońska (LUKS Chełmno)
3. Nikola Borko (LUKS Chełmno)
4. Gaja Kaniecka (Orzeł Rynarzewo)
5. Martyna Szal (BOSiR ULKS Barcin) i Maja Czarnecka (Gamaja Rogoźno)
7. Agata Liepelt (BOSiR ULKS Barcin) i Jagoda Kaczmarek (Gamaja Rogoźno)
9. Michalina Vohs (Gamaja Rogoźno), Milena Zawidzka (LZS Jastrzębie), Nina Synakiewicz (Orzeł Rynarzewo) i Małgorzata Kujawa (Orzeł Rynarzewo)
13. Nina Kocińska (Sokół Gniewkowo), Gabriela Żak (Gamaja Rogoźno), Aleksandra Belter (Orzeł Rynarzewo) i Hanna Klugiewicz (Sokół Gniewkowo)

Turniej indywidualny żaków (roczniki 2013 – 2014) – 9 zawodników:
1. Igor Borowski (Polonia Śmigiel)
2. Mateusz Drajem (Energa KTS Toruń)
3. Kaspian Borek (LUKS Chełmno)
4. Karol Szulc (LUKS Chełmno)
5. Mikołaj Drzazga (LUKS Chełmno)
6. Franciszek Sarnowski (Energa KTS Toruń)
7. Nestor Krukowski (Energa KTS Toruń)
8. Nikodem Wójcik (Emdek Bydgoszcz)
9. Stanisław Kańduła (Gamaja Rogoźno)

Turniej indywidualny młodziczek (roczniki 2011 – 2012) – 15 zawodniczek:
1. Natasza Rudolf (LUKS Chełmno)
2. Izabela Skowrońska (Nowa Era Toruń)
3. Natalia Czarnecka (Dekorglass Działdowo)
4. Adrianna Rydlewska (BOSiR ULKS Barcin)
5. Laura Gniazdowska (Sparta Złotów) i Maja Żwawiak (Optimum Lubasz)
7. Agata Szal (BOSiR ULKS Barcin) i Wiktoria Nowak (LUKS Chełmno)
9. Amelia Szczutkowska (LUKS Chełmno), Zofia Ratajczak (Baszta Żnin), Gabriela Jamroży (Orlik Kcynia) i Lena Żwawiak (Optimum Lubasz)
13. Wiktoria Tołysz (Top Solec Kujawski), Lena Mazurek (Top Solec Kujawski) i Amelia Kucińska (LZS Jastrzębie)

Turniej indywidualny młodzików (roczniki 2011 – 2012) – 31 zawodników:
1. Beniamin Kurowski (LUKS Chełmno)
2. Patryk Wójcik (LUKS Chełmno)
3. Piotr Kuczyński (Żaki Taczanów)
4. Marcin Żwawiak (Optimum Lubasz)
5. Stepan Volkov (Energa KTS Toruń) i Tymon Kokot (Tajfun Ostrów Wlkp.)
7. Szymon Kościółek (Optimum Lubasz) i Adam Krajewski (Optimum Lubasz)
9. Jakub Kieca (Orlik Kcynia), Adrian Mrotek (Krajna Złotów), Oskar Olędzki (Top Solec Kujawski) i Antoni Cymerski (Energa KTS Toruń)
13. Marcel Liberacki (Energa KTS Toruń), Mateusz Błaszkiewicz (Nowa Era Toruń), Julian Kubas (Gwiazda Bydgoszcz) i Filip Dubiel (Orlik Kcynia)
17. Franciszek Jendryczka (LUKS Chełmno), Leon Rakowski (LZS Jastrzębie), Maciej Wielgosz (Baszta Żnin), Wojciech Ozga (Sokół Gniewkowo), Maksymilian Maza-Mazur (Sokół Gniewkowo), Kacper Dziedzic (Top Solec Kujawski), Juliusz Paliwoda (Top Solec Kujawski) i Przemysław Bałdyga (Orlik Kcynia)
25. Mateusz Dąbkowski (Top Solec Kujawski), Mateusz Głosek (Sokół Gniewkowo), Maciej Radtke (Top Solec Kujawski), Jan Drzyzga (Top Solec Kujawski), Mateusz Witek (Top Solec Kujawski), Szymon Walichniewicz (Top Solec Kujawski), Adrian Wiśniewski (Gamaja Rogóźno)

Turniej indywidualny kadetek (roczniki 2009 – 2010) – 12 zawodniczek:
1. Julia Rogulska (LUKS Chełmno)
2. Agata Krause (Emdek Bydgoszcz)
3. Zuzanna Kwaśniewska (BOSiR ULKS Barcin)
4. Julia Kowalska (Orlik Kcynia)
5. Agata Strzelczak (Tajfun Ostrów Wlkp.) i Izabela Szoch (Emdek Bydgoszcz)
7. Maria Klepacz (Top Solec Kujawski) i Wiktoria Marciniak (Krajna Złotów)
9. Amelia Rydlewska (BOSiR ULKS Barcin), Hanna Kmiecik (Optimum Lubasz), Zuzanna Oczachowska (niestowarzyszona) i Julia Ratajczak (Baszta Żnin)

Turniej indywidualny kadetów (roczniki 2009 – 2010) – 16 zawodników:
1. Wiktor Rudolf (LUKS Chełmno)
2. Adam Gurzyński (Gwiazda Bydgoszcz)
3. Filip Pioch (Tajfun Ostrów Wlkp.)
4. Bartosz Maciejewski (Top Solec Kujawski)
5. Marcin Zagórski (Energa KTS Toruń) i Jakub Zdunek (Optimum Lubasz)
7. Emanuel Błaszczyk (Optimum Lubasz) i Karol Kozłowski (Gwiazda Bydgoszcz)
9. Karol Kulwas (Optimum Lubasz), Kacper Dymiński (Energa KTS Toruń), Mateusz Śmigielski (Energa KTS Toruń) i Cyprian Piekutowski (Top Solec Kujawski)
13. Robert Suchomski (Gwiazda Bydgoszcz), Jakub Zmudziński (Orlik Kcynia), Jakub Sosnowski (Top Solec Kujawski) i Dariusz Sempowicz Rożek (Gwiazda Bydgoszcz)

Turniej indywidualny juniorek (roczniki 2005 – 2008) – 7 zawodniczek:
1. Maja Łęgowska (Edek Bydgoszcz)
2. Julia Borowska (Polonia Śmigiel)
3. Wiktoria Kowalska (Orlik Kcynia)
4. Weronika Kyryliuk (Energa KTS Toruń)
5. Katarzyna Nowak i Weronika Trybuła (obie Polonia Śmigiel)
7. Oliwia Weihs (Krajna Złotów)

Turniej indywidualny juniorów (roczniki 2005 – 2008) – 4 zawodników:
1. Miłosz Rękas (Nowa Era Toruń)
2. Maciej Rękas (Nowa Era Toruń)
3. Nikodem Waldowski (Top Solec Kujawski)
4. Alan Kaleta (MUKS Przeźmierowo)

NOWOŚCI