Nieudana inauguracja pierwsoligowców

10 września 2023 r. to szczególna data w historii UKS Top Solec Kujawski. Tego dnia bowiem rozegraliśmy pierwszy mecz (spośród miejmy nadzieję wielu…) w I lidze tenisa stołowego.

Udaliśmy się na ten pojedynek do Zielonej Góry, a rywalem były rezerwy występującego w Superlidze (najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce) ZKS, które w poprzednim sezonie zajęły w grupie północnej 1 ligi drugie miejsce.

Gospodarze to drużyna młoda, złożona głównie z czołowych reprezentantów Polski w kategoriach młodzieżowych, którzy na co dzień mieszkają i trenują w miejscowym Ośrodku.

Mecz rozpoczął się od podziału punktów, gdyż Michał Majchrzak uległ po dość wyrównanej grze Navidovi Shamsowi 1:3, zaś Rafał Ordza pokonał 3:1 Krzysztofa Michno. Następnie Patryk Bielecki nie dał szans Mateuszowi Ufnalowi, zaś Patryk Żyworonek po pięciosetowym boju okazał się lepszy od Patryka Jendrzejewskiego (pomimo iż nasz zawodnik prowadził 2:0). Zielonogórzanie objęli zatem prowadzenie 3:1.

Gry deblowe to podział punktów. Na stole pierwszym Bielecki i Shams pokonali Ufnala i Jendrzejewskiego 3:1, zaś na stole drugim Ordza i Majchrzak w takim samym stosunku pokonali Żyworonka i Samuela Michnę.

Druga seria gier pojedynczych niestety przyniosła komplet wygranych gospodarzy. Na stole pierwszym wyraźne wygrane Shamsa i Bieleckiego nad Ufnalem i Majchrzakiem zaś na stole drugim pięciosetowe porażki Jendrzejewskiego i Ordzy z Michno i Michną (choć prowadzili odpowiednio 2:1 i 2:0)…

Finalnie złożyło się to na stosunkowo wysoką porażkę UKS Top 2:8, nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że remis był całkiem realny. Gdyby kontuzjowany (niestety) Patryk Jendrzejewski dociągnął prowadzenie w obu swoich pojedynkach, Rafał Ordza grałby o remis i być może zamiast przegrać 2:3, wygrałby ostatni pojedynek. Niestety stało się inaczej i musimy szukać punktów w innych spotkaniach. Już 16 września gościć będziemy kandydata do awansu – Energa Morliny Ostróda. Poczatek meczu o 16.00. Zapraszamy Kibiców!

NOWOŚCI