Minimalna porażka z liderem w 1 lidze

11 listopada br. w hali OSiR w Solcu Kujawskim rozegrano mecz 6 kolejki 1 ligi tenisa stołowego, w którym UKS Top Solec Kujawski podejmował prowadzący w rozgrywkach Dekorglass Działdowo II.

Goście byli zdecydowanym faworytem tego meczu, jednak soleccy tenisiści zaprezentowali się tego dnia naprawdę bardzo dobrze i byli o krok od sprawienia dużej niespodzianki.

Mecz rozpoczął się od dwóch czterosetowych pojedynków, w których Mateusz Ufnal przegrał w Kamilem Kurowskim na stole pierwszym, zaś na stole drugim Patryk Jendrzejewski pokonał Mateusza Sakowicza. Niestety dwie kolejne gry to pewne zwycięstwa gości – Patryka Lewandowskiego nad Rafałem Ordzą (stół 1) oraz Jakuba Miszkurki nad Michałem Majchrzakiem (stół 2). Przegrywaliśmy zatem 1:3, lecz podobnie jak w niedawnym meczu z Gorzowem, liczyliśmy na korzystne wyniki w grach deblowych. Choć było blisko, osiągnęliśmy tu połowiczny sukces – na stole pierwszym para Ufnal/Jendrzejewski pokonała Lewandowskiego i Sakowicza 3:2, jednak na stole drugim Majchrzak i Ordza ulegli parze Miszkurka/Kurowski 1:3.

W tym momencie wygrana gości była na wyciągnięcie ręki, jednak nasi zawodnicy pokazali ogromną determinację i postanowili spróbować wywalczyć choćby punkt. Najpierw co prawda Ufnal uległ 0:3 Lewandowskiemu jednak Jendrzejewski 3:1 pokonał Miszkurkę. Ostatnie gry zadecydowały o wszystkim. Ostatecznie jedną z nich wygrali goście – Kurowski pokonał Ordzę 3:2 11:9 w secie piątym, co przy wygranej Majchrzaka z Sakowiczem (również 3:2) dało wygraną Dekorglassowi 6:4.

Mecz zatem przegraliśmy, jednak po raz kolejny pokazaliśmy niesamowitą wolę walki a remis naprawdę był blisko. Gratulacje dla drużyny za bardzo dobrą grę oraz dla licznie zgromadzonych kibiców za wspaniały doping.

Teraz przed naszym zespołem dwa arcyważne mecze wyjazdowe – w Szczecinie (21 listopada br.) oraz Nowym Dworze Mazowieckim. Liczymy w nich na zdobycze punktowe. O naszych poczynaniach będziemy informować na bieżąco na profilu facebookowym oraz stronie internetowej UKS Top.

Poniższe foto: Fabian Popielewski. Link do całe albumu z meczu: FOTO

NOWOŚCI