Medale Marysi i Nataniela na Mistrzostwach Województwa Kadetów!

W niedzielę 2 kwietnia 2023 r. w Sępólnie Krajeńskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Kadetów. W rywalizacji singlowej, deblowej oraz mikstowej a dodatkowo w turniejach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski kadetów wystąpili najlepsi zawodnicy roczników 2008-2009.

Nasza dwójka – Marysia Klepacz oraz Nataniel Marjanek – rozpoczęła rywalizację od kapitalnych występów w turniejach eliminacji do MP (właściwie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdyż tak nazywają się MP w tej kategorii wiekowej). Co prawda sztuka awansu (awansowały po dwie kadetki i kadeci) nie udała się ani Marysi ani Natanielowi, jednak po naprawdę dobrej grze zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsca w swoich kategoriach. Szczególnie bliska awansu była nasza zawodniczka, która decydujący pojedynek przegrała z Martą Knapik 2:3 i 9:11 w secie piątym.

Dzięki uplasowaniu się w czołówce eliminacji MP, nasz duet awansował do bezpośredniej rywalizacji o medale Mistrzostw Województwa, którą rozegrano następnie. Tu na awansie do strefy medalowej w ćwierćfinale stanęli: Marysi – Weronika Pilarska zaś Natanielowi – Miłosz Rękas, którzy okazali się lepsi. Tym samym nasi wychowankowie sklasyfikowani zostali na miejscach piątych w grze pojedynczej.

Kolejnym etapem rywalizacji były turnieje gier deblowych oraz mieszanych. Marysia w parze deblowej z Martą Knapik (Krajna Sępólno Krajeńskie) awansowała do półfinału, gdzie uległa parze Malwina Słupska / Weronika Pilarska. Nataniel, który grał w parze z Adamem Gurzyńskim (Gwiazda Bydgoszcz), również awansował do strefy medalowej, gdzie na ich drodze stanęli w półfinale późniejsi mistrzowie – para Maksymilian Sawina / Miłosz Rękas. Ostatecznie oboje nasi zawodnicy w grach deblowych uplasowali się na trzecich miejscach i zdobyli brązowe medale Mistrzostw Województwa!

W ostatniej z kategorii rywalizacji – grze mieszanej, nasz klubowy mikst Klepacz/Marjanek awansował do ćwierćfinału, jednak tam uległ parze Malwina Słupska / Miłosz Rękas i sklasyfikowany został na miejscu piątym.

Występ naszej dwójki ocenić należy zatem bardzo pozytywnie. Zarówno Marysia jak i Nataniel osiągnęli podobne rezultaty – oboje zdobyli brązowe medale w grach deblowych, zaś w grach singlowych oraz grze mieszanej uplasowali się na piątych miejscach. Co ważne, oboje urodzili się w roku 2009, więc w przyszłym sezonie również rywalizować będą w kategorii kadetów. Gratulacje!

NOWOŚCI