Mateusz Ufnal podwójnym srebrnym medalistą Mistrzostw Województwa seniorów!

3 marca br. w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego seniorów w tenisie stołowym.

UKS Top Solec Kujawski reprezentowała w nich dwójka zawodników na co dzień występujących
w 1 lidze: Mateusz Ufnal oraz Michał Majchrzak.

Pierwszym akcentem zawodów był turniej indywidualny, w którym 24 zawodników walczyło o jedno miejsce premiowane awansem do finałów 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski (odbędą się one w Gdańsku w dniach 22-24 marca br.). W ubiegłym roku właśnie zwycięstwem w tym turnieju Mateusz zagwarantował sobie awans do IMP, jednak tym razem się to nie udało. Michał odpadł w drugiej rundzie, zaś Mateusz w półfinale. Awans wywalczył Dawid Michna (Energa KTS Toruń).

Następnie rozegrano turnieje w grze pojedynczej (zagrało ośmiu najlepszych zawodników), podwójnej oraz w grze mieszanej. W grze deblowej nasi zawodnicy uplasowali się w stawce 12 debli na miejscu 5, będąc o krok od awansu do strefy medalowej. W ćwierćfinale nie wykorzystali bowiem piłki meczowej w czwartym secie. To niepowodzenie Mateusz powetował sobie w dwóch pozostałych turniejach.

W grze pojedynczej po pokonaniu Dawida Michnę oraz Kamila Mańkowskiego (Piast Kruszwica) awansował do wielkiego finału, gdzie przegrał z czołowym zawodnikiem Polski Tomaszem Kotowskim (KTS Energa Toruń).

Podobny sukces odniósł w grze mieszanej (wystartowało 18 mikstów). W parze z Mają Łęgowską (Emdek Bydgoszcz) po wygraniu trzech pojedynków również zameldował się w finale, w którym lepsza jednak okazała się para Wiktoria Kowalska (Orlik Kcynia) / Gracjan Kęsik (Nowa Era Toruń).

Tym samym Mateusz Ufnal został podwójnym srebrnym medalistą Mistrzostw Województwa, co jest dużym sukcesem. Gratulujemy!

NOWOŚCI