Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa województwa młodzików

22 i 23 kwietnia br. w Chełmnie rozegrano Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Młodzików. UKS Top reprezentowała w nich piątka zawodników.

W sobotę rozegrano zmagania w grach pojedynczych oraz deblowych. Wiktoria Tołysz w gronie młodziczek oraz Bartek Maciejewski i Cyprian Piekutowski w gronie młodzików zakończyli turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski na miejscu 9. Oskar Olędzki był 17, zaś Lena Mazurek 25. Żadnemu z nich nie udało się awansować zatem do rozgrywki o medale w grach pojedynczych.

Lepiej poszło naszej młodzieży w grach podwójnych. Debel Bartka Maciejewskiego (w parze z Beniaminem Kurowskim z LUKS Chełmno) po wygraniu dwóch rund awansował do półfinału, gdzie po zaciętej grze uległ przyszłym mistrzom i sklasyfikowany został na miejscu trzecim. Tym samym nasz zawodnik zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Województwa. Para Piekutowski/Olędzki zajęła miejsce 5, zaś dziewczęta Tołysz/Mazurek – miejsce 9.

Dzień później odbyła się rywalizacja drużynowa. Tu w turniejach wystartowały dziewczęta (w składzie W.Tołysz / L.Mazurek) oraz chłopcy (B.Maciejewski, C.Piekutowski, O.Olędzki). Niestety nie zanotowaliśmy w tym dniu sukcesów, chłopcy pomimo wysokiego rozstawienia przegrali z LUKS II Chełmno 2:3 i uplasowali się na 5 miejscu, zaś dziewczęta przegrały z zespołami z Chełmna i Inowrocławia i zajęły miejsce 11.

Za tydzień Mistrzostwa w kategorii żaków, z udziałem trójki naszych reprezentantów.

NOWOŚCI