Historyczna wygrana w 1 lidze w meczu z Gorzovią!

14 października 2023 r. to kolejna szczególna data w historii klubu UKS Top Solec Kujawski. Tego dnia w meczu 4 kolejki 1 ligi tenisa stołowego podejmowaliśmy (wyjątkowo w hali soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) zespół Proste Domy Gorzovia Gorzów Wielkopolski.

Po trzech dość wyraźnych porażkach na początku sezonu (z Zieloną Górą, Ostródą i Karnieszewicami), właśnie mecz z Gorzovią wydawał się tym, w którym mieliśmy nawiązać walkę i pokusić się o zdobycz punktową.

Podczas przedmeczowej prezentacji prezes UKS Top Łukasz Czarczyński wręczył meczową koszulkę pani Joannie Ignatowicz, przedstawicielce kolejnego z partnerów naszego klubu ? firmie Autos i po chwili drużyny przystąpiły do gry.

Dwie pierwsze gry pojedyncze to wyraźny triumf Patryka Jendrzejewskiego nad Michałem Wandachowiczem 3:0 oraz porażka debiutującego w naszych barwach Alana Wosia w meczu przeciwko Radosławowi Żabskiemu 1:3. Dwa kolejne pojedynki to niestety porażki Michała Majchrzaka z Łukaszem Jarockim 1:3 oraz Mateusza Ufnala z Bartoszem Czerwińskim 0:3. W tym momencie wynik brzmiał 3:1 dla gości i chyba tylko najwięksi optymiści liczyli na odwrócenie losów pojedynku.

Na szczęście przed grami deblowymi w nasz zespół wstąpiły nowe siły. W pełnych dramaturgii pojedynkach par: Jendrzejewski/Woś – Żabski/Czerwiński oraz Majchrzak/Ordza ? Wandachowicz/Jarocki pięciosetowe triumfy odniosły nasze deble i wyrównaliśmy stan meczu na 3:3.

Czekała nas jednak trudna druga seria gier. Pewną wygraną otworzył ją będący tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji Patryk Jendrzejewski pokonując 3:0 Łukasza Jarockiego. Chwilę później jednak Alan Woś uległ Bartoszowi Czerwińskiemu 1:3 i ponownie na tablicy wyników pojawił się remis. Mecz kończyły pojedynki naszych defensorów i potoczyły się one według najlepszego dla nas scenariusza. Zarówno Michał Majchrzak jak i Mateusz Ufnal zdecydowanie po 3:0 pokonali odpowiednio Michała Wandachowicza i Radosława Żabskiego i historyczne zwycięstwo UKS Top w 1 lidze stało się faktem! Wielkie brawa dla całej drużyny oraz dla kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali nasz zespół.

Kolejny mecz (5 kolejka) rozegramy 28 października br. w Gdańsku w miejscowym AZS II Gdańsk. Natomiast następny mecz w Solcu (kolejka 6) zagramy przeciwko rezerwom superligowego Dekorglassu Działdowo 11 listopada br. Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań!

Poniższe foto: Fabian Popielewski. Link do całe albumu z meczu: FOTO MECZ

NOWOŚCI