„Graj w pingponga z Wielką Orkiestra 2024” – podsumowanie

28 stycznia 2024 r., w dniu 32 finału WOŚP, już po raz piętnasty tenisiści stołowi w Solcu Kujawskim zagrali razem z Orkiestrą. Tego dnia w kompleksie soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Uczniowski Klub Sportowy „Top” zorganizował sportowy event pod nazwą „Graj w pingponga z Wielką Orkiestrą”.

Podobnie jak w kilku poprzednich edycjach, nie ograniczyliśmy się do gry, choć faktycznie Turniej tenisa stołowego był głównym punktem imprezy. Niemal 60 zawodniczek i zawodników rywalizowało w rozmaitych kategoriach wiekowych (od żaków do weteranów), zaś nad przebiegiem gier czuwał sędzia główny Grzegorz Geruzel. Szczegółowe wyniki w dalszej części komunikatu.

 Miłośnicy aktywnego spędzania czasu, w tym wypadku biegania i jazdy na rowerze, mogli połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli „kręcić kilometry” na trenażerach rowerowych oraz bieżniach elektrycznych (udostępnionych przez Decathlon Fordon). Za każdy przejechany i przebiegnięty kilometr soleckie firmy Aljot i Twoje Smaki (sponsorzy stanowisk rowerowych) oraz Solair Instalacje i Granit (sponsorzy stanowisk biegowych) wrzucali na końcu akcji do puszki ustaloną kwotę. Kilometrów uzbierało się bardzo dużo, gdyż łącznie 360 km na rowerach oraz 130 km na bieżniach a na wynik ten złożył się wysiłek 60 uczestników.

W trakcie przerwy przed decydującymi rozstrzygnięciami turnieju tenisa stołowego, przeprowadzono także Finał Licytacji Pamiątek Sportowych, które wcześniej sukcesywnie pojawiały się na aukcjach w portalach społecznościowych. Entuzjaści sportu mogli nabyć naprawdę atrakcyjne przedmioty (było ich dokładnie 41) – koszulki, kalendarze, piłki z autografami, vouchery np. na pakiety treningowe czy weekend z rowerem elektrycznym oraz wiele innych.

Najmłodszą atrakcją eventu, od czterech lat, jest „Pomaganie przez morsowanie”, odbywające się w pobliskim Jeziorze Jezuickim, gdzie dołączamy na moment około południa. Morsowanie wsparła firma Roszak Chłodnictwo-Klimatyzacja, wpłacająca do puszki określoną kwotę za każdego morsującego,
(a było ich tym razem aż ponad 100!) a także Zakłady Mechaniczne Solbet, które zapewniły rozgrzewającą zupę, przygotowana przez solecki NaszBar.

Kolejność w turniejach tenisa stołowego:

Żaczki – roczniki 2013 i młodsze:

 1. Anelia Jabłońska
 2. Antonia Oerlich
 3. Nikola Borko

Żacy – roczniki 2013 i młodsi:

 1. Michał Tarakan
 2. Adrian Nowakowski
 3. Kaspian Borek
 4. Karol Szulc
 5. Witold Kubas

 

Młodziczki – roczniki 2011 – 2012:

 1. Amelia Szczutkowska
 2. Wiktoria Tołysz
 3. Gabriela Jamroży
 4. Lena Mazurek

Młodzicy – roczniki 2011 – 2012:

 1. Jakub Kieca
 2. Kornel Tyburski
 3. Oskar Olędzki
 4. Julian Kubas
 5. Maciej Marczak
 6. Wojciech Dziedzic
 7. Kacper Dziedzic
 8. Dominik Komowski
 9. Maciej Radtke
 10. Juliusz Paliwoda
 11. Mateusz Dąbkowski


Kadetki – roczniki 2009 – 2010:

 1. Maria Klepacz

 Kadeci – roczniki 2009 – 2010:

 1. Nataniel Marjanek
 2. Bartosz Maciejewski
 3. Karol Kozłowski
 4. Cyprian Piekutowski
 5. Dariusz Sempowicz Rożek
 6. Jakub Sosnowski

 

Seniorki – roczniki 1984 – 2004:

 1. Ewelina Kunicka

 Seniorzy – roczniki 1984 – 2004:

 1. Filip Strychalski
 2. Rafał Glica
 3. Marcin Bartz
 4. Kamil Pater
 5. Mikołaj Bleja
 6. Przemysław Nowicki
 7. Norbert Jezierski
 8. Bartek Madej
 9. Stanisław Olędzki

 

Weterani – roczniki 1983 i starsi:

 1. Tomasz Łojewski
 2. Krystian Marczak
 3. Filip Banach
 4. Grzegorz Dzioba
 5. Tomasz Wrzesiński
 6. Mariusz Lustig
 7. Łukasz Malec
 8. Rafał Jurek
 9. Marcin Jamroży
 10. Tomasz Maciejewski
 11. Arkadiusz Sempowicz Rożek
 12. Michał Szałkowski
 13. Karol Tessa

 

Osoby, które zajęły miejsca na podium wszystkich kategorii wiekowych otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez: Autos, Hubix, Enea Operator, Tessa-Dom oraz Madres.

 Podsumowując, kierujemy swe podziękowania dla wszystkich, dzięki którym po raz kolejny zagraliśmy tak hucznie. Dziękujemy niezawodnym partnerom naszej akcji – Klubowi Turystów Rowerowych Torpedo
i „indywidualnym”
miłośnikom aktywnego wypoczynku za kręcenie dziesiątek rowerowych i biegowych kilometrów, „Soleckim morsom” za wejście do zimnej wody. Młodzieży z soleckiego ZSOiZ i innych szkół oraz soleckiemu OSiR za pomoc w sprawnym przebiegu imprezy. Osobom fundującym, przekazującym czy pośredniczącym w przekazywaniu atrakcyjnych sportowych niespodzianek na wszystkie licytacje. Bez was nie byłoby tego eventu.

Całość powyższych atrakcji tradycyjnie koordynował Zarząd UKS „Top” Solec Kujawski w składzie: Łukasz Czarczyński, Sebastian Mędlewski oraz Waldemar Ostrowski.

Po podsumowaniu okazało się, że zaangażowanie wielu osób złożyło się na zebranie przez nas rekordowej kwoty dokładnie 18 236,88 zł! Ta liczba robi wrażenie! Dziękujemy.

NOWOŚCI