Fantastyczny występ Mateusza Ufnala w Mistrzostwach Województwa seniorów

12 lutego br. w Toruniu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tenisie stołowym w kategorii seniorów.

UKS Top Solec Kujawski reprezentował w nich Mateusz Ufnal. Dzień rozpoczął się od turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski, w którym zawodnicy walczyli o jedno premiowane do finałów awansem miejsce. I właśnie nasz zawodnik okazał się w tych eliminacjach najlepszy pokonując po drodze czterech rywali a w finale po pasjonującym boju Dawida Michnę (Energa KTS Toruń) 3:2! Tym samym Mateusz wywalczył historyczny awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski, które w dniach 24-26 marca br. odbędą się w Płocku.

Następnie rozegrano Mistrzostwa Województwa w grze pojedynczej, gdzie zagrała czołowa siódemka turnieju eliminacyjnego oraz rozstawiony z nr 1 Tomasz Kotowski. W meczu o półfinał Mateusz uległ późniejszemu Mistrzowi – Arturowi Greli (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) 1:3 i zakończył rywalizację na miejscu 5.

Zmagania w grach podwójnych przyniosły jednak Ufnalowi dwa medale – w grze deblowej właśnie z Arturem Grelą wywalczył srebro, zaś w grze mieszanej w parze z Martą Drąg (LUKS Chełmno) – medal brązowy! Naszemu zawodnikowi gratulujemy tych sukcesów i życzymy powodzenia zarówno we wspomnianych finałach IMP, jak i w kolejnych meczach ligowych!

NOWOŚCI