Druga wygrana w 1 lidze!

We wtorek 21 listopada br. drużyna UKS Top Solec Kujawski rozegrała wyjazdowy mecz 7 kolejki 1 ligi tenisa stołowego z zamykającym tabelę Griffin’s Spin Szczecin.

Mimo iż jesteśmy debiutantem w 1 lidze, szczeciński zespół był nam znany, gdyż pod koniec maja br. rywalizowaliśmy z nim w barażach o 1 ligę. W meczach barażowych triumfowaliśmy 7:3 oraz 6:4, jednak później szczecinianie wykupili miejsce w rozgrywkach i finalnie ponownie są naszym przeciwnikiem. Składy zespołów pozostały niemal niezmienione, stąd zapowiadał się rewanż za majowe pojedynki.

W pierwszej rundzie gier singlowych wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 3:1. Na szczęście w trzech triumfowali nasi zawodnicy (Mateusz Ufnal pokonał Dawida Kosińskiego, Alan Woś – Artura Lemieszkę, zaś Patryk Jendrzejewski – Kamila Kiljanka). Wyższość rywala uznał jedynie Michał Majchrzak, który przegrał z Bartoszem Dobrowolańskim. Gry deblowe ułożyły się remisowo. Debel Woś/Jendrzejewski raczej przekonująco pokonał parę Lemieszka / Kiljanek w czterech setach, zaś Rafał Ordza i Majchrzak ulegli deblowi Dobrowolański / Kosiński 2:3. Niezmiernie szkoda tego wyniku, gdyż nasi zawodnicy prowadzili 2:1 i 8:5.

Prowadziliśmy zatem 4:2 i aby triumfować w meczu wystarczyło wygrać dwa single. Pierwszy punkt dołożył Jendrzejewski pokonując 3:1 Dobrowolańskiego. Równolegle Kosiński pokonał 3:0 Wosia i wynik brzmiał 5:3 dla UKS Top. Dwie ostatnie gry padły łupem naszych zawodników (Ufnal – Lemieszka 3:1 i Ordza – Kiljanek 3:2). Co ciekawe Rafał w swojej grze przegrywał 3:9 w secie piątym…

Ostatecznie zwyciężyliśmy zatem w tym meczu 7:3 co jest bardzo ważną wygraną. Mamy w dorobku dwie zwycięstwa i pięć porażek, co daje nam siódme miejsce (w gronie 10 drużyn). Kolejny mecz (chyba najważniejszy w rundzie w kontekście bezpośrednego utrzymania się w lidze) zagramy w Nowym Dworze Mazowieckim z KTS, zaś rundę skończymy podejmując Energa Manekn Toruń 9 grudnia br. Już teraz zapraszamy na to spotkanie Kibiców!

NOWOŚCI