Brązowy medal SP4 Solec w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci!

21 listopada 2023 r. w Chełmnie odbyły się wojewódzkie finały Igrzysk Dzieci w drużynowym tenisie stołowym. Rywalizowało w nich sześć najlepszych szkolnych drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego w rocznikach 2011 i młodszych.

Po raz kolejny w ostatnich latach swoich przedstawicieli w decydującej rozgrywce miał Solec Kujawski, w finale chłopców wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Oskar Olędzki, Kacper Dziedzic i Maciej Radtke.

Solecczanie w grupie pokonali Szkołę Podstawową w Orłowie 3:1 oraz ulegli Szkole Podstawowej nr 24 w Toruniu 0:3 i z drugiego miejsca awansowali do półfinału. Tam przegrali ze Szkołą Podstawową nr 2 w Chełmnie 0:3 zaś w meczu o brązowy medal pokonali Szkołę Podstawową nr 3 w Rypinie 3:0.

Wielkie gratulacje dla drużyny, która podtrzymała medalowa passę soleckich szkół. W dwóch poprzednich latach bowiem SP 4 zdobywała również medale w rozgrywkach tenisa stołowego (oba brązowe w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej).

NOWOŚCI